Co robić aby komputer służył długo i sprawnie?

 

 

Na czym polega dobry audyt IT

Na czym polega dobry audyt IT

Audyty informatyczne to działanie konieczne zarówno dla dużych firm, jak i mniejszych organizacji. Kluczową ich rolą jest zapewnienie bezpieczeństwa, zapewniającego ochronę wrażliwych danych oraz weryfikacja sprawności funkcjonowania całości infrastruktury IT. Dzięki takiej praktyce firma eliminuje ryzyko poważnych incydentów oraz przestojów, skutkujących znaczącymi stratami finansowymi oraz nadszarpnięciem swojej reputacji w oczach klientów i partnerów biznesowych.

Informatyczne potyczki z koronawirusem (cz. 2)

Minionych kilkanaście tygodni uzmysłowiło nam, że żyjemy aktualnie w świecie mocno zaawansowanym technologicznie. To po pierwsze. A po drugie, całość tej technologii wcale nie jest nam aż tak dobrze znana, pomimo, że korzystamy z niej na co dzień. Konieczność pracy zdalnej, przeniesienie wielu aktywności do wymiaru online czy wymóg samodzielnego zarządzania różnymi ustawieniami sprawia sporo trudności.

Informatyczne potyczki z koronawirusem (cz. 1)

Wtargnięcie koronawirusa w nasze życie uwypukliło pewne bolączki, czy nawet problemy, związane z korzystaniem z szeroko pojętych rozwiązań informatycznych. To w głównej mierze efekt przejścia wielu firm na tryb pracy zdalnej. Użytkowanie komputerów do celów zawodowych w środowisku domowym okazuje się nie lada wyzwaniem.

W czym możemy pomóc?

 Komputerowa odsiecz w czasach kwarantanny

Jednym z podstawowych sposobów radzenia sobie z ograniczeniami zawodowymi (i nie tylko) w ostatnich tygodniach jest korzystanie z komputerów i programów do komunikacji online. Tam, gdzie tylko to możliwe przedsiębiorstwa przechodzą na pracę zdalną, uczniowie korzystają z lekcji prowadzonych w formie łączeń wideo, znacznie częściej sięgamy po rozrywkę w sieci, wzrasta sprzedaż sklepów internetowych. Gdyby analogiczna sytuacja związana z kwarantanną w obecnej skali wydarzyła się 20 lat wcześniej, nie pozostałoby nam nic innego, jak tylko oglądanie programów telewizyjnych, słuchanie radia i czytanie książek. O pracy zdalnej mogliby pomyśleć nieliczni.

Misja „Odzyskać dane”

Misja „Odzyskać dane” 

Z odzyskiwaniem danych sytuacja jest nieco podobna, jak z reanimowaniem pacjenta. Doświadczony i świadomy konsekwencji ekspert jest w stanie wyprowadzić poszkodowanego z kryzysu, natomiast ktoś bez właściwej wiedzy oraz kierujący się emocjami tylko pogorszy sytuację. Jak możecie się domyśleć, misja odzyskiwania danych to zadanie nie dla każdego. Niestety w wielu firmach brakuje podstawowej świadomości, że zniknięcie danych to poważne wyzwanie, a częstokroć próba ich odzyskania może być podjęta tylko raz.

Kontrola dostępu do zasobów systemu informatycznego

Kontrola dostępu do zasobów systemu informatycznego

Przyjrzyjmy się kwestii właściwego, czyli bezpiecznego, dostępu do zasobów systemu informatycznego firmy lub instytucji. To zagadnienie związane przede wszystkim z odpowiednim zarządzaniem przez administratora. Dzięki odpowiednim praktykom i rozwiązaniom możliwe jest skuteczne chronienie ważnych danych. Istotne w tym wszystkim, aby nie zawiódł tzw. czynnik ludzki. Dobre zabezpieczenia są wówczas dobre, gdy w prawidłowy sposób są użytkowane.

Jak chronić dane firmowe na urządzeniach mobilnych?

Jak chronić dane firmowe na urządzeniach mobilnych?

Wiele uwagi i kosztów na polu ochrony danych firmowych przeznaczanych jest na wprowadzanie zabezpieczeń związanych ze stałą infrastrukturą IT. Ale firmowe komputery i serwery to nie jedyny sprzęt gromadzący istotne dane.

Pakiet godzinowy IT w 2020 roku?

Pakiet godzinowy IT w 2020 roku?

Nadejście nowego roku to sprzyjający moment do poczynienia planów związanych z organizacją działania firmy w nadchodzących miesiącach. Stąd też, jako specjalistyczny serwis IT, chcemy przedstawić Wam elastyczną formułę współpracy, która może optymalnie zaspokoić Wasze potrzeby związane z usługami i wsparciem informatycznym.

Ochrona antywirusowa dla firm

Ochrona antywirusowa dla firm

Czy ochrona antywirusowa jest konieczna?
Jak prawidłowo dobrać rozwiązanie antywirusowe do swojej firmy?
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurutujące Państwa pytania.

Telefon

Administracja biuro@ckz.pl,
tel. 22-639-80-93

Dział Handlowy: Ewa Piekart ewa.piekart@ckz.pl, tel. 501-387-314

Dział Serwisu i usług informatycznych: serwis@ckz.pl,
tel. 601-075-076, 697-777-687

Kontakt

Biuro, sklep i serwis komputerowy
Warszawa, ul. J. Kochanowskiego 23
Dojazd i lokalizacja

Godziny otwarcia:
Pn-Pt. 9:00-18:00